Header Ads   Header Ads

Binance Para Çekme / Binance TR - Binance Transfer

 


Binance Üzerinden Para Çekme

Binance işlem hacmi açısından dünyanın en çok kullanılan kripto borsası olarak öne çıkıyor. Binance üzerinden işlem yapacaklar için ise Binance para yatırma ve çekme işlemleri de merak ediliyor. Özellikle Türkiye’de son yasal düzenlemeler çerçevesinde aracı kurumlar üzerinden kripto borsalarına para yatırma ve çekme konusunda kısıtlamalar getirildi. Video üzerinden ise kolay bir şekilde nasıl para çekme ve yatırılma işlemlerinin yapıldığını öğrenebileceksiniz.


 

Binance Para Yatırma İşlemleri

Binance kripto yatırımcıları için düşük komisyon oranları, güçlü alt yapısı ve pek çok kripto birimini barındıran özellikleri ile en çok tercih edilen borsalardan birisi olmaya devam ediyor. Ancak Türkiye’de kripto borsalarına son yapılan düzenleme çerçevesinde Binance’e artık doğrudan para yatırılmıyor. Daha önceden Papara ya da İnnial gibi uygulamalar üzerinden para yatırmak olanaklı iken şimdi farklı yöntemlerde denemeniz gerekiyor.

Bunun için öncelikle siteden platforma giriş yapıyorsanız Cüzdan Özeti sayfasından, mobil uygulama üzerinden giriş yapıyorsanız ana ekranda bulunan Yatırma seçeneğini seçin. Bu sayfadan USDT araması yapın ve USDT arama sonuçlarında çıktığında birimi seçin. USDT alımı yaparken TL cinsinden ödeme yapabileceksiniz. TL ödemesi ekranda TRY şeklinde çıkmaktadır.

Yatırmak istediğiniz TL tutarını ekrana girdikten sonra kredi ya da banka kartı üzerinden alım işlemi yapabilirsiniz. Artık Binance üzerinde TL cinsinden yatırımınız olacaktır.


Binance Para Çekme İşlemleri

Binance üzerindeki varlıklarınızı sattığınızda kazandığınız parayı doğrudan Binance üzerinden çekemiyorsunuz.  Yakın zamanda Türkiye’deki kullanıcılara yönelik açılmış olan Binance TR para yatırma ve çekme işlemlerinde yardımcı oluyor. Binance TR üyeliğinizi açtıktan sonra uygulamaya giriş yapınca transfer işlemleri ile Binance üzerindeki paranızı buradan çekebilirsiniz.

Bunun için Binance uygulamasından Transfer seçeneğini seçtikten sonra gönderim yapılacak olan Binance TR hesap kodunuzu sisteme girin. Daha sonra kısa süre içerisinde kripto varlık ya da gönderdiğiniz para birimi Binance TR hesabınıza aktarılacaktır. Bu yöntem ile Binance üzerinden nasıl para çekilir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Aynı yöntemi Binance TR para yatırma için de kullanabilirsiniz. Binance TR doğrudan bankalar aracılığıyla para yatırmanıza imkân verdiğinden Binance TR’ye yatırdığınız TL cinsinden parayı Binance hesabınıza gönderebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski