Header Ads   Header Ads

Binance Para Yatırma ve Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Kripto paraların kullanımı her geçen gün artış gösterdiğinden yatırımcıların bu alanda güvenilir borsaları tercih etmeleri de önem taşıyor. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance ise en sık kullanılan borsalardan birisi olarak öne çıkıyor. Kullanıcıların platformda sorunsuz bir şekilde işlem yapabilmeleri için ise Binance para yatırma ve çekme işlemlerini bilmeleri gerekiyor. 

binance-para-yatirma


Binance Para Nasıl Yatırılır? 

Binance üzerinden işlem yapabilmek için öncelikle platforma üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra platforma giriş yaptıktan sonra Cüzdan Özeti sayfasına giriş yapın. Cüzdan Özeti sayfasında üst tarafta çıkacak olan Yatırma seçeneğini seçin. Eğer mobilde yani uygulama kullanımı yapıyorsanız uygulamayı açtığınızda Yatırma butonunu ana ekranda görebilirsiniz. 

Daha önceden Binance için Papara ya da İnnial gibi uygulamalar aracılığıyla doğrudan para yatırmak mümkün oluyordu. Ancak alınan son kararlar kapsamında kripto borsalarına aracılık yapan platformların bu işlemleri sonlandığından artık aracı platformlar ile Binance için para yatırma işlemleri yapılmıyor. 

Yine de bunun için USDT alımı ile para yatırmak mümkün oluyor. Ekrandaki Yatırma butonuna tıkladığınızda açılan sayfada USDT seçtiğinizde daha sonra yatırmak istediğiniz TL miktarını girebilirsiniz. Açılan sayfada kart bilgilerinizi girerek USDT alımı ile TL yatırma işlemini yapabilirsiniz.

Binance TR Nasıl Para Yatırılır?

Binance üzerinden doğrudan kart bilgilerini girerek satın almak istemiyorsanız bu durumda Binance TR para yatırma işlemi yardımcı olabilir. Binance üzerinde bulunan varlıklarınızı Binance TR’ye transfer edebilir ya da doğrudan Binance TR üzerinden banka hesaplarıyla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. 

Binance TR üzerinden doğrudan platform için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve diğer bankalar aracılığıyla para yatırma işlemleri yapabilirsiniz. Videoda detaylı bir şekilde anlatıldığı üzere özellikle Binance TR için doğrudan TL yatırmak oldukça kolaydır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank seçtiğinizde ise para yatırma her saat mümkün olmaktadır. 

Bankalar üzerinden Binance TR’ye TL yatırdığınızda ise Binance hesabınıza da aynı transfer yöntemi ile gönderim yapabilirsiniz. Özellikle transferler daha sonra Binance TR üzerinden kendi adınıza açılmış olan banka hesabınız için kripto bozdurma işlemini de sağlayacağından Binance üzerinden nasıl para çekilir sorusuna da yanıt bulmuş olacaksınız.  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski