Header Ads   Header Ads

Tarihin En Büyük kripto para vurgunu! 69.000 Bitcoin ile ortadan kayboldular

Güney Afrika'da hizmet vermekte olan Africrypt adlı bir Crypto para borsasının vurgun yaptığı ortaya çıktı. Elde edinilen bilgilere göre borsa kurucusu olan Güney Afrikalı iki kardeş, borsadaki 69.000 adet Bitcoin ile ortadan kayboldular. Olay, tarihin en büyük Kripto Para dolandırıcılığı olarak lanse ediliyor.


Ameer Cajee ve küçük kardeşi Raees Cajee, 2019 senesinde Africrypt isimli bir tatbik geliştiriyorlar. Kardeşler, bu uygulamayı ülke genelinde popüler duruma getirmeyi başardıktan sonra küçük bir ofis bile açıyorlar. Ancak her vurgun olayında olduğu şeklinde bu vurgun vakasında da benzer şeyler yaşanıyor. Önce yatırımcılara bazı mağduriyetler yaşatılıyor sonrasında da olayın aslı ortaya çıkıyor. İki kardeş, 69 bin adet Bitcoin ile sırra kadem basmış durumda...


Çalınan Bitcoin'lerin anlık kıymeti 2 milyar doların üzerinde 

Tarihin En Büyük kripto para vurgunu! 69.000 Bitcoin ile ortadan kayboldular
Tarihin En Büyük kripto para vurgunu! 69.000 Bitcoin ile ortadan kayboldular


69 bin gibi büyük oranda Bitcoin, evvelde hiç bir vurgun olayının mevzusu olmamıştı. Bu yüzden kardeşler, tarihe geçmiş durumdalar. Bugünkü kıymeti 2 milyar doların üzerinde olan çalıntı Bitcoin'ler, mağduriyetlerin yaşanmaya başladığı nisan sonu mayıs başı gibi ise 4 milyar dolardan daha değerliydi. Yerel kaynaklar, kardeşlerin mağdur yatırımcılar ile iletişim kurarak onları ikna etmeye çalıştığını, siber saldırıya uğradıklarını ileri sürdüklerini ve polise gidilmesi durumunda bilgisayar korsanlarının çalınan Bitcoin'leri vermeyecekleri konusunda yalanlar uydurduklarını açıkladılar.


Kardeşler, kurdukları borsalarda satın alınan 69 bin adet BTC ile ortadan kaybolmuş durumdalar. Üstelik arkalarında da hiç bir iz bırakmamışlar. Yetkililer, konu hakkındaki incelemelerin devam ettiğini açıklamış olsalar da Güney Afrika'nın siyasal gücünün bu kaçakları yakalamaya yetmeyeceği düşünülüyor. Kardeşler bundan ondan sonra, tıpkı bizim tosuncuk ile Faruk Fatih Özer benzer biçimde farklı ülkelerde, insanlardan çaldıkları milyar dolarları harcayarak yaşamaya devam edecekler.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski