Header Ads   Header Ads

Bulut Madencilik Nedir ? Cloud Mining

   Kripto Para yatırımcılarının en çok ilgisini çeken şeyler arasında kripto para bulut madenciliği yer almakta. Yatırımcılar kolay yoldan para kazanmak istediği için kripto para madenciliğine ilgi duymakta. Bu makalemizde Bulut madenciliği (Cloud Mining) nedir, nasıl yapılır?  bu soruların cevabını vereceğiz.

 

Bulut Madencilik Nedir ?  Cloud Mining

 

Bulut Madenciliği ( Cloud Mining) Nedir ?

 

Bulut madenciliği yani diğer adıyla Cloud mining sistemlerinin asıl amacı, mining yapabilmeye olanak sunan asic miner isimli ekipmanlar ile donatılmış olan sunucular üstünden yatırdığınız para kadar pay alarak coin kazanma işlemine verilen isimdir.

Bulut madencilik sisteminde kendi bilgisayarınızın açık kalmasına veya bilgisayarınızın gelişmiş donanımlara sahip olmasına gerek yok anlaşma yaptığınız bulut madencilik siteleri datacenter ortamlarında sürekli olarak açık durduğu için sürekli mining kazım yapar ve bu işlemlerin sonucunda siz hiçbir şey yapmadan oturduğunuz yerden bu mining’in karına ortak olursunuz. Fakat dikkat etmeniz gerekmekte ki bu tür sistemlerin paranızı alıp ortadan kaybolma ihtimalide bulunmaktadır o yüzden çalışacağınız firmayı enine boyuna araştırmanızda ve bu işlemi yaparak risk aldığınızı bilmenizde fayda var.

 

Bulut Madencilik (Cloud Mining) Nasıl Çalışır ?

 

Bulut madencilik, bir çok zorluğu sırtlanan, konumlandıran, satın alan, cihazların bakımını yapan ve soğutma gibi kripto para madenciliğin bir çok adımını yöneten firmalar tarafından insanlara hizmete sunulan bir madencilik hizmetidir.

Cloud Mining’de kullanıcılar, hizmet veren firmalardan bir CPU veya GPU gücü kiralar ve bu güce karşı gelen pay oranında bir madencilik geliri elde eder.

 

Bulut madencilik güvenilir mi ?

 

Bu konuda kesin bir şey söylemek imkansız bugüne kadar binlerce kişi bulut madencilik hayaliyle dolandırıldı. Şuan da bu dolandırıcılıklar hala devam ediyor. Bu sebeple bulut madenciliği yapma fikriniz var ise dikkatli olmanız gerekmekte. Bu sektörde güvenilir şirketlerde elbette var ancak bunlar da ucuz değiller. Hayatın her alanında olduğu gibi bu sektörde de ne kadar ekmek, o kadar köfte ilkesi geçerli.

 

Bulut Madencilik (Cloud Mining) karlı mı ?

 

Bu durum biraz riskli ve şans gerektiren bir durumdur. Hadi yatırım yaptığınız firmanın gerçek olduğunu ve yatırdığınız tutara göre size her ay 1 ETH ödeme yaptığını düşünelim. Bu ay ETH 2.000$ Seviyelerinde ise kazancınız 2.000$ Olur. Diğer ay ETH 500$ Seviyelerine düşerse yine aynı bir önce ki gibi 1 ETH kazanırsınız fakat bu sefer kazandığınız ETH değeri 500$ seviyesinde olur. ( Verilen ETH ve FİYAT sadece bir örnektir. Unutmadan söylemem gerekirse makalede yazdığımız bilgiler kullanıcılara bulut madencilik hakkında bilgi edinmesi için yazılmıştır herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemektedir.)

 

 

 

 

Bulut madenciliği ile hangi kripto paralar elde edilebilir ?

 

Bulut madencilikte PoW Algoritmasını kullanan kripto paraları kazanabilirsiniz. Bulut madencilik hizmetleri, yaygın olarak Btc, Doge ve ETH madenciliği sunuyor. Bunların yanı sıra Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto paralarının madenciliği de bulut madencilikte kullanılmakta.

 

 

 

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski