Header Ads   Header Ads

Kripto Para Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

 Kripto Para Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Bitcoin ve Kripto paraların varlığını ilk kez duyanlar, bu sektörde merak sahibi olanlar, yatırım yapmak için fırsat kollayan kullanıcılar, Bitcoin ve altcoin’lere dair yeterli bilgiye sahipler mi? Her sektörde olduğu gibi Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili olarak atılması gereken ilk adım detaylı bilgiyi toplamaktır.

Bir yerlerde görüp duyup bu sektöre girmek istiyorsanız öncelikle Kripto varlıklar ile işlem yapılması için var olan yerel veya global borsaları incelemeniz ve bir seçim yapmanız gerekmekte. Bizim önerimiz Binance olacaktır.

Dünyanın en iyi borsası Binance’a ömür %10 komisyon indirimli üye olmak için TIKLAYIN.

 


Borsa Ne Kadar Önemli?

İlk önce işlem yapacak olduğunuz borsayı seçmelisiniz. Tabi ki bunu yaparken dikkate almanız gereken şeyler güvenilirlik, kullanıcılar arasında olan iletişim, işlem hızı, listelediği coin’lerin miktarı ve borsanın sahip olmuş olduğu kripto varlıklara dair hacimleri, İOS ve Android uygulamalarının kullanım kolaylıkları. Binance bu konuda gayet etkili bir borsa olarak listelerde 1. Sırada yer alıyor. Sitemiz üzerinden bir çok Binance makalesine ulaşabilir ve Crypto Mert kanalı üzerinden Binance videolarını izleyerek borsa ve kullanımı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Peki ya Sonra?

Kripto para borsalarında artık işlem yapacak kadar piyasa bilgisine sahip oldunuz ve artık bu işe adım atmak istiyorsunuz. Bu konuda aceleci davranmayın. Paranızın tamamı ile tek bir işlem veya birden fazla işlem yapılması kimse tarafından uygulanmaz ve önerilmez. Bunun nedeni örneklendirecek olur isek elinizde 10.000TL para olduğunu varsayalım bu paranın 8.000TL’si ile bir kripto varlık satın aldınız bu kripto varlık birkaç gün sonra aldığınız tutarın daha da altına düşüş sağlar ise elinizde olan 2.000TL ile daha düşük fiyatlardan elinize daha fazla kripto varlık alımı gerçekleştirebilir ilerleyen dönemlerde ki çıkışta daha fazla kar elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Zamanla Arbitraj (Kripto Borsaları arası kur farkından faydalanarak kar elde etme olayı) da yapabilme şansınız oluşur.

 

Teknik Analiz Öğrenin

Bitcoin ve altcoin’ler de teknik analiz yapmak sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Bu konuda yeterince bilgiye ulaştıktan sonra araştırmalarınıza siz yön verebilirsiniz. Her kripto varlığı için kendi grafiklerinizi yapabilir, kendi belirlediğiniz direnç ve destek noktalarınızı oluşturabilir ve pozisyonlarınızı belirleyebilirsiniz. Kesinlikle teknik analiz nedir adlı makalemize göz atın. İndikatörler ve bunların kullanım şekilleri, size verdiği bilgiler farklılık taşır. Kendinize indikatör seçin ve seçtiğiniz indikatörler üzerine yoğunlaşın.

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski