Header Ads   Header Ads

VeChain (VET) Nedir?

VeChain (VET) Nedir?

 

VeChain (VET) Nedir?

Kısa Özet

VeChain, dünyanın her tarafında ki şirketlere blok zincir(blokchain) çözümleri sunar.

Tedarik zinciri yönetiminden dolandırıcılık(sahtecilik) engelleme ve karbon kredilerine kadar pek fazla sektörel blok zincir uygulamasına sahip VeChain’in sistemleri gerçek dünyada da kendini ispat etti. VeChain (VET)’in temelini oluşturuyor olan coin ve VTHO da VeChainThor blok zincirinde ki işlemler için kullanılan bir gas tokenidir.

 

Giriş

VeChain(VET), 2015 yılında kurulmuş olan ve VeChainThor blok zincirinin gücünden faydalanan şirket için blok zincir tabanlı çözümler üreten bir şirkettir. Şirketin Çin hükümeti ve endüstrisi ile güçlü bağlantıları vardır ve bu bağlantıyı daha da güçlendirmeyi hedeflemekte.

 

VeChain (VET) nedir?

Şangay merkezli Hizmet Olarak Blokzincir (BaaS) şirketi BitSE kapsamında 2015 yılında kurulmış olan VeChain, blok zincir teknolojisinden faydalanan dağıtılmış bir ekosistemdir. Küçük ve büyük işletmeler tarafından kullanılmak üzere özel olarak tasarlandı. VeChain’in herkese açık blok zincirine VeChainThor adı verilmekte.

VeChain Vakfı, Singapur’da kuruldu ve VeChain ekosisteminin geliştirilmesi, ilerlemesi ve yönetişiminden sorumludur.

VeChain, VeChainThor blok zincirinde gerçek dünyadan birçok işletmenin uygulamasının hazırda bulunması sebebiyle bazı kişiler tarafından olgun bir şirket olarak kabul ediliyor. VeChain Whitepaper 2.0’da da belirtildiği gibi “bu çözümler yalnızca teorik değil. 600’den fazla girişim tarafından değerlendirilmiş ve test edilmiş, fortune seviyesinde 100’den fazla şirkette uygulamaya koyulmuştur.

VeChain’in bağlı olmuş olduğu şirket, Avrupa’dan bir sertifikalandırma kurumu TÜV Saarland’dan 5 yıldızlı bir Blok zincir hizmet Sertifikası almıştır.

 

VeChain (VET) nasıl çalışır?

VeChainThor blok zinciri, işletme kullanımına yönelik diğer blok zincir platformlarına benzer bir şekilde çalışır. İşletmeler, kendi blok zincir tabanlı çözümlerini geliştirmek için VeChain2in tam anlamıyla işlevsel Hizmet Olarak Blok Zincir (BaaS) ürünü ToolChain’i kullanır. VeChainThor, akıllı kontratları destekler.

 

VeChainThor blok zincirindeki tekil işlemler birden fazla görevi yerine getirebilmekte. Buna ek olarak, VeChain uygulaması yatırımcıların işlem gerçekleştirebilmek için kripto tutmasına gerek yok. Bu gereklilik, kullanıcılar yerine uygulama sahipleri tarafından karşılanabilmekte. Bu şekilde standart bir kullanıcı için kullanıcı deneyimini daha pratik hale getirir.

 

VET ve VTHO nedir?

VeChain iki farklı jetona(tokena) sahiptir: VTHO ve VET.

VTHO (VeThor Token), VeChainThor üzerinde işlem gerçekleştirmek için kullanılan bir “Enerji tokenidir”. VET sahipleri, VeChainThor blok zincirinde kullanmak üzere VTHO oluşturabilmekte.

 

VET (VeChain Token), VeChainThor blok zinciri üzerinde finansal işlemler ve piyasa speklülasyonları için kullanılmakta.

 

VeChain (VET) nasıl saklanır?

VTHO ve VET’in yanı sıra farklı birkaç kripto paranın da VeChainThor’un Android ve İOS’ta ki resmi hafif cüzdanıda tutulabilir. Resmi masaüstü cüzdanı ise “VeChain Sync’dir ve soğuk cüzdan depolaması yapmak için “Ledger” ile birlikte kullanılabilir.

Üçüncü taraf cüzdan olarak “Trust Wallet, Atomic Wallet,  Cobo Wallet, Arkane Wallet, Guarda Wallet,  MySafeWallet, Exodus ve Ellipal yer almakta.

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski