Header Ads   Header Ads

Lionel Messi, PSG Token'ı aldı

Lionel Messi, PSG Token'ı aldı

Fransız kulübü olan Paris Saint Germain ile imza atıp anlaşma sağlayan ünlü futbolcu Lionel Messi anlaşma paketinin içerisinde fan token’larının da olduğu bildirildi. PSG’nin verdiği detaylara göre; Arjantinli futbolcu Messi maaşının bir bölümünü PSG token olarak alacak. Şimdiden çok sayıda PSG Token aldığı açıklandı.

Lionel Messi, PSG Token'ı aldı

Önce ki takımı olan Barcelona’dan ayrılan Messi, Katar sermayesinin desteklediği Fransız kulübü olan Paris Saint Germain’e imza attı. Kontrat paketinde kripto para maddesinin yer aldığı gündeme çıktı. PSG resmi açıklamasına göre Lionel Messi, maaşının bir bölümünü PSG Fan Token ile alacak. Ve aldı bile…

 

“Gelir çeşitlendirmemiz açısından önemli”

Fransız kulübü, bir çok futbol kulübüyle daha önce taraftar token çıkaran Socios şirketinin Chiliz blok zincirini kullanarak bir taraftar PSG Token’ı çıkarmıştı. Kulüpten yapılan açıklama ise şöyle:

“Böylesine büyük bir imza sonrası Lionel Messi yüksek sayıda PSG Token almıştır. Fan Token’ımız taraftarlarımızın katılımıyla daha fazla değer kazanacaktır. Lionel Messi’nin gelişinden önceki günlerde PSG Token’ın işlem hacmi 1.2 milyar dolar seviyelerinin üzerine çıkmıştır. Messi-PSG fan token anlaşması, kulübün gelir kaynaklarını çeşitlendirmesi ve markanın tüm dünya da tanıtılması ve geliştirilmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır.”

 

PSG Açıklamasıyla yükselişe geçtiler

PSG tarafından yapılan resmi açıklamayla hem PSG token hem Taraftar token’ların blok zincirinin kendi kripto parası olan CHZ’de bir artış yaşanmaya başladı. Son günlerde 50 dolar seviyelerinden 38 dolar seviyesine gerileyen PSG token 43 dolara çıkarken, CHZ ise 0.36 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

 

PSG Token bir haftada 2 kat artış yaşadı

Henüz geçtiğimiz hafta 24 dolar seviyelerinde işlem görüyor olan PSG token, Messi’nin Barcelona’dan ayrılacağı açıklaması ve beraberinde Paris Saint Germain haberleriyle beraber yükselişe geçmişti. Transferin resmi olarak açıklandığı gün ise PSG token’ın fiyatı 50 doların da üzerine çıkmıştı. Transferden sonra yeniden düşüş yaşayan PSG token şuan 43 dolar seviyelerinden işlem görüyor.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski