Header Ads   Header Ads

DogeCoin Nedir? DogeCoin Nasıl Ortaya Çıktı? DogeCoin Artacak Mı?

DOGECOIN


Kripto paralar içinde bulunan Dogecoin Value 2013 Aralık ayında kurulmuştur. Bu kripto para biriminin piyasa büyüklüğü son yıllarda 83 katına çıkarak 2,5 milyar dolar seviyesini aşmış durumdadır.  Dogecoin değeri 74 katına çıkarak 0.019 Amerikan doları olmuştur. Dogecoin kripto para birimi isim olarak Japon köpeğinden isimlendirilerek hazırlanmış internet fenomeni tarafından üretilmiştir. Dogecoin kurucusu olan Jakson Palmer bu şekilde bir kripto para birimini kurmuştur. Genel bir değerlendirme yapılacak olursa genel değeri 1,739,477,933 olan 112.676.542.843 dolaşım halindedir. Toplam değer olarak 2 milyarı aşmış durumdadır. Kripto paralar içinde bulunan Dogecoin yatırım ve çekim süreçleri içerisinde sorunsuz olmakla beraber belirli olan bir merkeze bağlı değildir. Bu nedenle yapılacak olan transferlerin açık ve güvenli olarak yapılmasını sağlamaktadır.


Son zamanlarda yükseliş gösteren kripto paralar içinde bulunan Dogecoin ilk çıkış olarak şaka şeklinde çıkmasına karşılık yapılan büyük işlemler sonucu şaka olmaktan çıkmış durumdadır. Yükseliş trendine giren kripto paralar içinde dogecoinde bulunmaktadır. Dogecoin diğer kripto para birimi olan litecoin’in benzeri olmaktadır. Dogecoin value diğer kripto paralardan ayıran özelliği yapılan işlemlerin çok yüksek olmasıdır. Kripto para piyasasında en fazla alımı ve satımı yapılan para birimi olmuştur. 100 milyar üzerinde dolaşım haçmi bulunarak Bitcoinin 80 katı cıvarında olmaktadır. Block zamanlaması olarak 1 dakika olarak belirlenip aynı litecoin gibi scrypt kullanmasıyla proof of work gibi çalışmaktadır. Buna ilave olarak 4 dakikalık süreler ile network tarafından yenilenmektedir. Dogecoin miktarı sınırsız olmasından dolayı Bitcoin ile benzer özellikler bulundurmaktadır. Popülerliği hızlı bir şekilde artarak büyük kitlelere hitap etmektedir. 


Teknolojik alt yapı olarak diğer coinler gibi aynı özellikte olmaktadır. Dogecoin değer olarak düşük olmasından dolayı bu işe yeni başlayacak olan kişiler tarafından deneme olarak tercih edilir. 


Dogecoinde güvenilir bir işlem aramanız durumunda Dogecoin cüzdan hizmetini kullanmanız uygun olur. Resmi olan internet sitesine giriş yaparak Home- statistics- API- Wallet sekmesini tıklamanız gerekir. Existing Wallet seçeneğine geldiğinizde cüzdanınıza girmiş olursunuz.  Yeni hesap açmak için New wallet seçeneğinin altında bulunan create wallet yani cüzdan oluştur seçeneğini seçmeniz gerekir. Burada bulunan boşlukları doldurarak create wallet butonuna gidiniz. Bu işlemden sonra e-mail adresinize mail gelecektir. Gelen mail içerisinde wallet-ıd bulunmaktadır. Bu mail hesabınıza erişimde mutlaka lazım olacak bu yüzden bir yere güvenli bir şekilde yazmanız gerekir. Gönderilen bu wallet id yalnızca kullanıcı adı olarak işlev görmekte para gönderim işlemlerinde sakın bunu kullanmayınız. Para gönderim işlemleri için cüzdan adresiniz ayrı olarak gönderilecektir.  Dogecoin kullanarak tecrübe kazanabilirsiniz. Hiçbir zorluk çekmeden diğer kripto paralarını da kolayca kullanabilirsiniz.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski